Koncerter

KL. 13.00:

Ten Sing 7 (Festivalteltet – Store Scene)

KL. 13.30:

Ten Sing K (Festivalteltet – Store Scene)

KL. 14.00:

Ten Sing On Line (Festivalteltet – Store Scene)

KL. 16.00:

YMCA of South Africa (Naturens Rige Scenen)

KL. 17.00:

Emilie Esther (Festivalteltet – Store Scene)

KL. 20.50:

Woyzeck (Naturens Rige Scenen)

KL. 21.30:

Turboweekend (Festivalteltet – Store Scene)

Sport

KL. 11.00:

  • Trampolin og springgrav (Hallen)
  • Stram op med Najbjerg
  • Beachvolley turnering

KL. 13.30:

Dagens Etape med Brian Jørgensen

KL. 14.30:

  • Besøg af Trojans (11-mandsbanen)
  • Kinball (Hallen)
  • Cheng-long (Hallen)

KL. 21.00:

Badminton

Twisted

Hele dagen:

  • Smadreland (for enden af bozonerne)
  • Challengeskål
  • Fang koen (over alt på pladsen)

KL. 11.00:

  • Fodbold på glidebane (Sportspladsen)
  • Menneskebowling

KL. 14.00:

  • Glidebane m. havetraktor (bag Wildlife)

KL. 15.30:

  • Folkedans på glidebane (foran Performance)

KL. 21.00:

  • Balancekamp over vand
  • Roulade-rundbold (Boldbanen)

Performance

KL. 11.00:

Bliv musiker

KL. 11.30:

Kærlighedskampagne

KL. 12.00:

Cirkelsong

KL. 14.00:

Groovy Gospel

KL. 15.30:

Folkedans på glat is

KL. 16.00:

Det mutede diskotek

KL. 21.00:

Dagens date

KL. 22.00:

Improteater

Thoughts

KL. 11.00:

Hvem er jeg, og hvem er andre?

KL. 14.30:

DKG & Monopolet

KL. 16.30:

Vi hygger!

KL. 18.30:

Efterskoledyst

KL. 21.00:

Etik, eksistens og andre store spørgsmål

KL. 23.30:

Godnathistorie

Wildlife

KL. 11.00:

  • Nak & æd
  • Træklatring

KL. 14.00:

  • Friluftsmesterskaber
  • Lav is af naturen
  • Træklatring

KL. 21.00:

  • Bål og popcorn

Skills

KL. 11.00:

  • Krea Skills
  • Robot på en ny måde – kom og leg!

KL. 14.00:

  • Genbrug Skills
  • Krea Skills med aktivitet: Lav selv glasperler

KL. 21.00:

  • Computer Skills
  • Krea Skills

Kirketelt

KL. 7.45:

Morgenandagt

KL. 11.00:

Kom og bliv overrasket

KL. 14.30:

Pop andagt

KL. 16.30:

Debatoplæg: Hvordan blev verden skabt?

KL. 19.00:

Spørg mig om alt - Jeg er kristen

KL. 21.30:

International Taizé-andagt

KL. 23.00:

Lys-andagt

International

KL. 11:

  • Stories from students from Nr. Nissum Efterskole
  • Palestinians about everyday life and experiences from Palestine

KL. 14:

  • Outdoor games

KL. 23:

  • Karaoke, quiz and games

MinglaBAR

KL. 14.30:

Kyllingebingo +

Burmesisk dans

 

Caféen

Kl. 14.00:

Ædekonkurrence